ترندیفا ثبت آگهی فروشگاه آنلاین تبلیغات ایزو چیست؟ - ایزو ازکی - درباره ی گواهینامه ایزو و تأثیر گواهینامه ایزو بیشتر بدانید

گواهینامه ایزو چیست؟

درباره ی گواهینامه ایزو و تأثیر گواهینامه ایزو بیشتر بدانید

ایزو (International Organization for Standardization) یا همان ISO یک سازمان جهانی و بین المللی جهت استاندارد سازی کالاها و خدمات مصرفی انسان ها می باشد که امروزه از مهمترین و برجسته ترین مشخصه ها برای معرفی و شناساندن تولیدات بهتر و برتر و همچنین کیفیت بالای خدمات می باشد.

در حال حاضر نشان استاندارد جهانی ایزو یکی از گواهینامه های معتبر و متداول بین الملللی است که برای پیشبرد اهدافی چون گسترش فعالیتهای تجاری،  برخورداری از تبادلات تجاری اعم از تولید محصولات، ارائه ی خدمات برای تسهیل و آسان سازی این روند، همکاری بیشتر و ارتقای فعالیت ها در زمینه های علمی، فنی، صنعتی، خدماتی و غیره به وجود آمده و همچنان وجود دارد.

اگر بخواهیم از تاریخچه ی ایزو اطلاعاتی را در اختیار شما بگذاریم باید بگوییم که ایزو در سال ۱۹۴۶ میلادی با اتحاد دو سازمان به نامهای شورای امنیت (سازمان ملل متحد)  و فدراسیون بین المللی استاندارد ملی (ایزو)  به وجود آمده است و هدف از تشکیل آن ایجاد یک سازمان بین المللی برای هماهنگی در آسان سازی استانداردها بوده است. در حال حاضر نیز سازمان ایزو با حضور بیش از ۱۵۰ کشور به کار خود ادامه میدهد و بیش تر از ۱۶۰۰۰ استاندارد بین المللی را تصویب و به اجرا گذاشته است.

از ویژگی ها و مزیت های گواهینامه ی ایزو میتوان به صرفه جویی در هزینه ها، بهره وری بیشتر، ارائه ی خدمات با کیفیت، تولید محصولات با کیفیت و مرغوب، بالا بردن پتانسیل بازارهای جهانی، ایجاد رضایتمندی بیشتر و بهتر برای تمامی اقشار جوامع و همچنین بالا بردن انگیزه ی کارکنان و تولیدکنندگان و غیره اشاره کرد.

شاید این سوال برایتان پیش بیاد که علت لزوم دریافت گواهینامه ی ایزو چیست؟ برای  پاسخ به این سوال بایستی به سه دلیل عمده در این زمینه جهت وجود سیستم ایزو و مدیریت این چنینی اشاره کرد که عبارتند از:

  1. پیشرفت و بهره وری بیشتر کارهای داخلی و به حداقل رساندن هزینه ها.
  2. برخورداری از بازاریابی و بیزنس به صورت محرمانه (لازم به توضیح است که با داشتن گواهینامه ی ایزو مشتریان شما از آینده نگر بودن شما نسبت به محصولات تولیدی و خدمات با کیفیت ایمان آورده و با خیالی آسوده کالاها و خدمات شما را مورد استفاده قرار میدهند).
  3. با اخذ گواهینامه ی ایزو شما به راحتی در مناقصه های و مزایده های خصوصی و عمومی شرکت کرده و احتمال افزایش موفقیت و پیروزی شما چشمگیر خواهد بود.

با این اوصاف میتوان نتیجه گرفت که داشتن نشان ایزو و اخذ این گواهینامه تأثیر شگرفی بر عملکرد سازمان ها، شرکت ها و کارخانجات خواهد داشت. شما با دریافت نشان ایزو اعتبار فعالیت خود را افزایش داده و به شکل خودکار شاهد اثرات مثبت آن در عملکرد کلی سازمان و فرآیند داخلی آن خواهید بود و به شکل قابل ملاحظه ای باعث بهبود راندمان فعالیت خود می شوید.

اهمیت لزوم دریافت گواهینامه ی ایزو و استفاده و درج این نشان بر روی محصولات و خدمات نشاندهنده ی امنیت و ایمنی بالا در فعالی تها و کسب و کارها می باشد و به جرأت می توان گفت که استانداردهای جهانی ایزو از پایه های اصلی و ضروری فناوری های روز دنیا بوده و نقش بسزایی جهت پیشبرد و پیشرفت اقتصاد و صنایع کشورها دارد و در کل نظام مدیریتی، بهداشتی و امنیتی مشاغل را به ما گوشزد می کند.

لینک های مرتبط به مراکز بین المللی


لیست بهترین شرکت های مشاوره ایزو